Jedinečné vlastnosti bahna z Mrtvého moře jsou známy již od starověku. Na březích Mrtvého moře se budovali lázně a různé umývárny, kde se k očistě používalo bahno a voda z Mrtvého moře. Mrtvé moře je považováno za nejstarší a největší přírodní lázně na světě. Rozkládá mezi Izraelem a Jordánskem a jeho hlavním přítokem je řeka Jordán.

Dočteme se spoustu zajímavostí o Mrtvém moři, především spoustu nej, kterými se vyznačuje. Je to bezodtoké slané jezero, nachází se 420 metrů pod hladinou světového oceánu a je nejníže položeným odkrytým místem na zemském povrchu, nejníže položeným slaným jezerem na světě. Dosahuje maximální hloubky 380 metrů a je tak nejhlubším jezerem na světě. Jeho salinita dosahuje 33,7 %, čímž se řadí mezi nejslanější jezera na světě.

Bahno vzniká skládáním vrstev sedimentů hlíny, které se tvoří v hlubinách Mrtvého moře. Obsahuje velké množství minerálů. Má velmi účinné čistící vlastnosti, absorbuje mastnotu a nečistoty pokožky. Uvolňuje také svaly a klouby a má tak příjemný účinek na celé tělo. Bahno detoxikuje a zbavuje pokožku odumřelých částic. Zrychluje krevní oběh a lymfatický systém, odvodňuje a okysličuje organismus. Má regenerační vliv na pokožku, zabraňuje vypadávání vlasů, brání tvorbě lupů.


Bahno z Mrtvého moře se přidává do přírodní kosmetiky, najdete ho v šampónech a přírodních mýdlech, často se využívá v kosmetických salonech. Obsahuje: vodu, montmorilonit, kaolin, ilit, křemen, kalcit, sodík, draslík, vápník, hořčík, stroncium, lithium, chloridy, sírany, bromidy.

Jedinečné složení minerálů obsažených v soli Mrtvého moře efektivně pomáhá při léčení alergií, lupénky, ekzému, také zlepšuje látkovou výměnu, zklidňuje nervový systém, očišťuje pokožku a zlepšuje její vzhled a pružnost.

Bahno z Mrtvého moře léčí rány, oživuje vlasové kořínky, potlačuje tvorbu lupů. Vyživuje pokožku obličeje, zvyšuje pružnost tkáně a pokožky, díky čemuž vyhlazuje vrásky a zpomaluje proces stárnutí. Pořiďte si do své koupelny přírodní mýdlo s obsahem bahna z Mrtvého moře, je výborné na pokožku celého těla, zejména obličeje a pokožku vlasů.

Nebo aplikujte bahno na celé tělo ve formě zábalů. Aktivuje se prokrvení a regenerační síly organizmu. Při aplikaci bahna na tělo, bahno rozetřete rovnoměrně po těle, přikryjte fólií, aby bahno zůstalo vlhké a přikryjte teplou dekou. Doba působení je zhruba 20-30 minut. Potom musí všechno dolů a pořádně umýt vodou. Také bahenní maska na obličej či dekolt, kterou necháme zaschnout má vynikající účinky na pleť, zanechá ji čistou a svěží, pomáhá vyhladit hluboké vrásky a zároveň tlumí vznik nových vrásek.

Koupání v Mrtvém moři zajišťuje hebkou a perfektně hydratovanou pokožku, to ale není žádná novinka, ale když ono je tak daleko! Udělejte si radost alespoň kosmetikou s bahnem a solí z Mrtvého moře

https://bolled.cz/cs/10-prirodni-kosmetika

.